Fico kritizoval Kisku za jeho vyjadrenia na adresu V4

Kritika prezidenta SR Andreja Kisku na adresu visegrádskej štvorky (V4) bola neadekvátna. Uviedol to predseda vlády SR Robert Fico pred začatím summitu EÚ v Bruseli, ktorému predchádzalo už tradičné stretnutie lídrov tohto regionálneho zoskupenia.

20.10.2016 19:29
dalajláma, prezident, Andrej Kiska Foto:
Stretnutie Andreja Kisku s dalajlámom podľa Roberta Fica zhoršilo slovensko-čínske vzťahy.
debata (231)

„Nerozumiem slovám pána prezidenta Kisku na adresu V4. Sú neadekvátne, lebo keby nebola V4, tak máme dnes povinné kvóty, keby nebola V4, tak Slovensko nemôže ošetrovať vlastné záujmy, pokiaľ ide o plyn, ktorý prechádza cez našu krajinu,“ skonštatoval premiér.

Fico zdôraznil, že aj dnešné rokovanie premiérov V4 v Bruseli potvrdilo, že tieto štyri krajiny sú schopné koordinovať svoje postoje a kým takéto regionálne združenie, ktoré zahŕňa vyše 60 miliónov obyvateľov, spoločne postupuje, tak je schopné dosiahnuť aj veľké výsledky.

Premiér odmietol Kiskove slová, že V4 „má zlý imidž“, a v tejto súvislosti, rovnako ako aj s odkazom na stretnutie prezidenta SR s dalajlámom, odkázal, že prezident by mal menej počúvať svojich poradcov.

Fico upozornil, že ako predseda vlády zodpovedá za hospodárske vzťahy s inými krajinami a za to, aby vznikali obchodné príležitosti.

„To, čo urobil Kiska, jednoznačne poškodilo slovensko-čínske vzťahy a na tom nie je nič tajomné,“ uviedol Fico s doplnením, že v rovnakom duchu sa už vyjadril aj šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák.

231 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #dalajláma #Andrej Kiska
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy