Prieskum: Voľby by vyhral Smer, mimo parlamentu by ostalo KDH

28.10.2016 11:04

Ak by sa parlamentné voľby konali v polovici októbra, do parlamentu by sa dostalo sedem strán. Najviac hlasov by získala strana Smer, a to 27,1 percenta a 46 mandátov.

Za ňou by nasledovali strany SaS a SNS, ktoré by zhodne získali 14 percent, obe strany by tak mali v NR SR po 24 poslancov. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis, ktorý agentúra Polis uskutočnila od 15. do 22. októbra na vzorke 1 409 respondentov starších ako 18 rokov, na území celej SR. Respondenti mali odpovedať na otázku: „Ak by parlamentné voľby boli teraz, najbližší víkend, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?“

Štvrté miesto by obsadila strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko so ziskom 10,1 percenta voličských hlasov (17 mandátov). Hnutie OĽaNO-NOVA by získalo 8,5 percenta hlasov a strana Most-Híd by získala 8,2 percenta hlasov.

Obyčajní ľudia aj Most-Híd by tak mali v parlamente po 14 poslancov. Do parlamentu by prešla aj strana Sme Rodina – Boris Kollár, ktorú by volilo 6,8 percenta respondentov a získali by 11 poslaneckých kresiel.

Naopak, pred bránami parlamentu by ostali KDH so ziskom 4,6 percenta hlasov, SMK so ziskom 3,9 percenta či KSS s podporou 1,7 percenta voličov. Agentúra Polis vyrátala preferencie zo 62-percentnej volebnej účasti. Nerozhodnutých bolo 24 percent respondentov, voliť by nešlo 14 percent respondentov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#volebný prieskum #agentúra Polis
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku