Fico odmietol snahy umelo ho vtiahnuť do konfliktu s prezidentom Kiskom. Má aktívny záujem na dobrých vzťahoch a spolupráci dvoch najvyšších ústavných činiteľov. Zopakoval svoj postoj proti vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity, odmietanie povinných kvót pre utečencov.
V rozhovore v týždenníku Trend prezident kritizoval Ficove výroky či vyšetrovanie kauzy Bašternák. „Obzvlášť najvyšší ústavní činitelia by si mali uvedomovať, že ich vyjadrenia sú monitorované našimi zahraničnými partnermi. Briti pociťovali veľké sklamanie z vyjadrenia, ako by ich mal odchod z EÚ zabolieť," povedal Kiska pre týždenník s tým, že podobne premýšľali aj o našom postoji k vojne u našich východných susedov. Problémová bola najmä veta o tom, že Rusko spravilo viac pre mierový proces ako Ukrajina.
V prípade anexie Krymu má Rusko a Ukrajina jasne dané povinnosti, ktoré vyplývajú z minských dohôd, doplnil Fico. Premiér chce dosiahnuť pre Slovákov pracujúcich vo Veľkej Británii, aby neboli občanmi druhej kategórie. Rokovania o brexite budú veľmi tvrdé, dodal.
Fico súhlasí so zverejnením vyšetrovacieho spisu kauzy Gorila. Tvrdí, že táto kauza je o privatizácii, províziách a kupovaní poslancov počas druhej Dzurindovej vlády a je pripravený kedykoľvek vypovedať na polícii.
Premiéra vyrušujú informácie a podozrenia, ktoré sa spájajú s majiteľom bytu, v ktorom býva. Podľa jeho slov, byt využíva na reprezentačné účely, načo má podľa zákona právo. Byt v komplexe Bonaparte obýva od roku 2012 a nájomné platí prevodom z účtu. Svoju bytovú otázku chce vyriešiť stavbou nového domu.
Ako Kiska dodal, hanbil sa hlavne vtedy, keď sa jeden prezident moslimskej krajiny, ktorá je zároveň členom Bezpečnostnej rady OSN, spýtal, či Slováci naozaj nenávidia moslimov. „Musel som vysvetľovať, že názory niektorých politikov nereprezentujú zahraničnopolitický postoj našej krajiny. Aj výsledky hlasovania v OSN ukazujú, že sme spravili veľa chýb a náš minister zahraničných vecí na to doplatil," reagoval Kiska.
Prezident v rozhovore vyjadril aj smútok z kauzy Bašternák. „Od začiatku prípadu všetci vieme, že rečiam o dvanástich miliónoch, ktoré niekto priniesol v hotovosti, sa nedá veriť," povedal a pýtal sa, prečo dodnes nie je nikto stíhaný: „Keď verejný činiteľ garantuje vyšetrenie prípadu, tak aj keby vznikla len hypotetická otázka, či nemá na prípad priame prepojenie, už vtedy je vecou elementárnej slušnosti, aby v takej situácii odstúpil. To sa neudialo," povedal.