Prezident Kiska obedoval s bezdomovcami

Prezident Andrej Kiska dnes v Prezidentskom paláci obedoval s ľuďmi bez domova, ktorí patria medzi členov resocializačnej komunity Resoty. Ako informoval Martin Lipták s tlačového oddelenie Kancelárie prezidenta SR, komunitu založil zosnulý kňaz Anton Srholec.

08.11.2016 17:51
prezident, bezdomovci Foto: ,
Prezident SR Andrej Kiska (uprostred) a členovia resocializačnej komunity Resoty, ktorú založil Anton Srholec pred slávnostným obedom v Prezidentskom paláci. Prezident upozornil, že 70 až 80 percent mladých bezdomovcov tvoria deti z detských domovov
debata (176)

„O chvíľku uplynie rok, odkedy zomrel otec Srholec. Ja som mal dnes veľkú česť v miestnostiach, kde sa stretávam s prezidentmi, premiérmi, privítať obyvateľov zariadenia otca Srholca,“ povedal prezident. Za každým jedným osudom bezdomovca je podľa Kisku dlhý a často tragický príbeh. "Je to príbeh aj osobných sklamaní, ale aj straty dôvery v spoločnosť, ktorá človeka akoby odvrhla, keď sa mu prestalo dariť a ten padal a nemal sa kde zachytiť.

Práve preto stále opakujem, že je úlohou nás, politikov, čo najčastejšie sa stretávať s ľuďmi, ktorí v živote nemali šťastie a spadli na dno spoločnosti. Je našou úlohou uvažovať o tom, ako im pomôcť," zdôraznil prezident. Zároveň upozornil, že 70 až 80 percent mladých bezdomovcov tvoria deti z detských domovov: „Vidieť, že stále máme chybu v systéme. Stále nevieme, ako pomôcť deťom, čo odídu z detských domovov,“ dodal.

176 debata chyba
Viac na túto tému: #bezdomovci #Andrej Kiska
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy