Weisenbacher a Krempaská budú rozdávať noviny o Matovičovi

Pred stredajším rokovaním Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií o poslaneckom mandáte Igora Matoviča (OĽaNO) budú aktivisti Alena Krempaská a Peter Weisenbacher rozdávať poslancom parlamentu špeciálne vydanie novín "ŠAŠOšpeciál". Ako informoval Weisenbacher, v nich okrem iného zverejnia viaceré ekonomické kauzy Matoviča a jeho politického hnutia.

22.11.2016 15:59
Peter Weisenbacher, Alena Krempaská Foto: ,
Peter Weisenbacher a Alena Krempaská.
debata (140)

Zároveň v nich vysvetlia, prečo považujú Igora Matoviča naďalej za podnikateľsky aktívneho. „Spravíme všetko preto, aby sme zabezpečili potrebné finančné prostriedky na to, aby sa noviny ŠAŠOšpeciál dostali do všetkých domácností na Slovensku,“ uviedol Weisenbacher. Aktivisti však podľa neho potrebnými financiami na vydanie a distribúciu celoslovenského nákladu týchto novín nateraz nedisponujú.

„Na rozdiel od parlamentných politických strán, my nedisponujeme príspevkom zo štátneho rozpočtu. Napriek tomu verím, že sa nájdu darcovia, ktorí podobne ako my cítia, že je v záujme celého Slovenska, aby sa ľudia dozvedeli pravdu o poslancovi a podnikateľovi Matovičovi, ktorý sa s obľubou tvári ako morálna autorita,“ zdôraznil Weisenbacher.

Vydanie novín „ŠAŠOšpeciál“ je podľa neho jedna z prvých aktivít občianskeho združenia Slovak Political Watchdog (Strážny pes na politikov), ktoré bývalí spoluorganizátori protestov Gorila v týchto dňoch registrujú.

Spor Matoviča s aktivistami Petrom Weisenbacherom a Alenou Krempaskou sa začal v lete tohto roku po tom, ako aktivisti kritizovali, že protesty pred bratislavským obytným komplexom Bonaparte, ktoré sa týkajú kauzy Bašternák, sú organizované parlamentnou opozíciou a nie sú apolitické.

Matovič kritiku odmietol s tým, že aktivisti boli v minulosti spojení s vládnou stranou Smer. Aktivisti následne zverejnili, že Matovič si ako poslanec nepredĺžil pozastavenie živnosti, za čo mu momentálne hrozí strata mandátu.

140 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Peter Weisenbacher #Alena Krempaská