Katrinec opísal údajné Dankove násilnosti, ten podáva trestné oznámenie

, 13.12.2016 09:35, aktualizované: 12:05

Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko podá po návrate z pracovnej cesty na Cypre trestné oznámenie na lídra OĽaNO-NOVA Igora Matoviča a aktivistu Ivana Katrinca.

Informáciu zverejnil spravodajský portál teraz.sk. Podľa Danka poškodzujú jeho meno. Katrinec i Matovič Danka obvinili z toho, že „vlani v máji zbil na ulici svoju priateľku“.

Katrinec, ktorý kandidoval za ĽSNS, je označovaný ako kontroverzný aktivista. Podal na generálnej prokuratúre podnet na predsedu NR SR Andreja Danka, ktorý sa mal dopustiť násilia na priateľke Alexandre Juhásovej. Ako povedal Katrinec na tlačovej besede, incident sa stal 8. mája 2015 na Hviezdoslavovom námestí.

„Incident opísali viacerí svedkovia. Opitý Danko napadol priateľku za to, že objala bývalého priateľa a dala mu pusu. Pred Carltonom ju zbil ako koňa. Slečna plakala, ťahal ju do taxíka, ona nechcela ísť, žiaden taxík ich nechcel zobrať,“ popísal výpovede svedkov Katrinec. Dnes je podľa neho Juhásová vedúca dvoch oddelení v Eximbanke.

„Otázka je, či miesta dostala ako držhubné,“ povedal. Materiály z incidentu Katrinec odovzdal dnes na prokuratúre. Vypočúval ho Jaroslav Kozolka. Výpoveď trvala 1,5 hodiny. Prokurátor má podľa neho dostatok informácií, aby si zabezpečil svedkov na výsluch.

Svedkovia incidentu majú byť podľa Katrinca štyria. Jeden z nich je cudzinec. Ten má byť jedným z kľúčových svedkov. Autorom videozáznamu má byť jeho priateľ. „Existuje záznam z telefónu,“ konštatoval.

Katrinec odmietol poskytnúť médiám mená svedkov, pretože jeden z nich je cudzinec, ktorý žije dlhodobo na Slovensku a bojí sa, že môže mať problémy. Katrinec rozdával na tlačovej besede CD, na ktorom majú byť fotky z incidentu. Video však nezverejnil, povedal, že ho zatiaľ nemá.

„Je tam ako Danko otĺka slečnu Alexandru. Je tam ešte jedna vec, že tam svedok mu jednu vzduchom chladenú pustil,“ vyhlásil Katrinec s tým, že video videl, ale ho nemá. Katrinec zdôraznil, že incident nenahrával on. Katrinec nevylúčil, že získa celé video z incidentu. Následne ho odovzdá prokuratúre.

Katrinec zhromažďuje tiež ďalšie materiály, ktoré majú svedčiť o tom, že Juhásová nebola jediná, ktorú Danko napadol a „od tohto pána dostala bitku“. Danko sa podľa neho prejavoval ako osoba so sklonmi k násiliu už v minulosti.

„Mal napadnúť asistentku riaditeľa SBS Dynasty, keď odmietla jeho sexuálne návrhy,“ uviedol. Ďalšia mala byť podľa Katrinca priateľka Milana Mutu, ktorej sa vyhrážal v Revúcej. Katrinec tvrdí, že existuje aj ďalšia žena, ktorá sa však bojí vypovedať.

#Igor Matovič #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Prestige krémové ruže

Prestige krémové ruže

23,99
Amore biele ľalie

Amore biele ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk