Weisenbacher: Od piatka budeme distribuovať Šašo špeciál v Trnave

Aktivisti a bývalí organizátori protestov Gorila Alena Krempaská a Peter Weisenbacher zabezpečili distribúciu časopisu s názvom Šašo špeciál po domácnostiach v Trnave. Na tlačovej besede to povedal Weisenbacher s tým, že časopis sa zaoberá informáciami o pozadí strany OĽaNO a kauzách, ktoré s touto stranou súvisia.

14.12.2016 12:15
debata (130)

Tlačovinu podľa Weisenbachera vydali preto, lebo líder hnutia OĽaNO Igor Matovič ich opakovane krivo obvinil a za svoje obvinenia sa neospravedlnil. Aktivisti už vydali 190 kusov časopisu a rozdali ho napríklad poslancom parlamentu. Weisenbacher dodal, že následne sa im začali ozývať ľudia, ktorí ponúkli dobrovoľnícku prácu aj finančnú podporu. Vyzbierali teda peniaze a vytlačili časopis v náklade 25-tisíc kusov, ktoré sú určené pre domácnosti v Trnave. Časopis je momentálne v tlači a pre trnavské domácnosti ho budú distribuovať od piatka 16. decembra. Spoločne s ďalšími aktivistami zároveň plánujú až do konca roka chodiť po slovenských mestách a rozdávať tlačovinu ľuďom.

Aktivisti dnes tiež informovali, že už podali už žiadosť o založenie občianskeho združenia s názvom Slovak Political Watchdog. Weisenbacher tvrdí, že sa plánujú venovať celému politickému spektru, a teda aj iným politickým subjektom ako OĽaNO-NOVA. Zopakoval zároveň, že s Krempaskou nemajú žiadne politické ambície.

Pošta distribúciu odmietla

Aktivisti požiadali najprv o distribúciu časopisu Šašo špeciál Slovenskú poštu. Tá sa však pre možný zásah do osobnostných práv človeka rozhodla tento leták nedistribuovať. Hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková uviedla, že pošta nesie zodpovednosť za obsah, ktorý distribuuje a v postavení šíriteľa reklamy by sa podľa zákona o reklame v prípade porušenia jeho ustanovení a práv na ochranu osobnosti konkrétnej fyzickej osoby vystavila riziku súdnych sporov. Weisenbacher dnes uviedol, že nerozumie záveru a zbytočnému strachu pošty. Časopis nakoniec bude po trnavských domácnostiach distribuovať súkromná firma.

ŠAŠO špeciál sa na 12 stranách venuje poslancovi Igorovi Matovičovi a jeho údajným kauzám. Spor Matoviča s Weisenbacherom a Krempaskou sa začal v lete tohto roku po tom, ako aktivisti kritizovali, že protesty pred bratislavským obytným komplexom Bonaparte, ktoré sa týkajú kauzy Bašternák, sú organizované parlamentnou opozíciou a nie sú apolitické. Matovič kritiku odmietol s tým, že aktivisti boli v minulosti spojení s vládnou stranou Smer. Aktivisti následne zverejnili, že Matovič si ako poslanec nepredĺžil pozastavenie živnosti, za čo mu hrozí strata mandátu.

130 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #Igor Matovič #Peter Weisenbacher #Alena Krempaská