Poisťovňa Union sa dohodla s nemocnicami

Union zdravotná poisťovňa sa v pondelok dohodla s členmi Asociácie nemocníc Slovenska (ANS). Už minulý týždeň oznámila, že nemocniciam ANS ponechá všetky príplatky za rok 2016, ktoré im pôvodne chcela odobrať.

19.12.2016 14:58
debata (2)

„Požiadavkám ANS sme sa rozhodli ustúpiť, keďže naši poistenci sú pre nás prvoradí. Toto rozhodnutie bolo pre nás veľmi ťažké, pretože nás veľmi negatívne finančne zasiahne,“ uviedla členka predstavenstva poisťovne Elena Májeková.

Na pondelňajšom rokovaní sa poisťovňa s ANS dohodla na detailoch realizácie svojho prísľubu. „Union ZP podľa dohody odpustí nemocniciam tri splátky nepokrytých príplatkov ihneď. Prvú splátku, ktorá už bola realizovaná úvodom decembra, vykompenzuje nemocniciam v plnej výške v roku 2017 formou splátok,“ vysvetlila Májeková.

Poisťovňa opätovne upozorňuje na systémový problém s nedostatočným financovaním, ktorému bude zdravotníctvo čeliť aj v budúcom roku aj vzhľadom na to, že sadzba za poistencov štátu bola znížená zo 4,41 % na 3,78 %. „Preto očakávame, že ministerstvo zdravotníctva a všetky ďalšie zodpovedné úrady budú tento vážny problém riešiť,“ uzavrela Májeková.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Union
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy