Zomrel priamy účastník protifašistického odboja Ján Husák

23.12.2016 08:32

Vo vojenskej nemocnici v Ružomberku zomrel vo veku 93 rokov čestný predseda Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB), odbojár v SNP, generálporučík Ján Husák. Na sociálnej sieti o tom informuje rezort obrany.

Ján Husák sa narodil 12. apríla 1923 v Sasinkove a až do konca januára 1986 pôsobil na viacerých postoch v armáde. Pri príležitosti tohtoročných 93. narodenín mu šéf rezortu obrany Peter Gajdoš udelil pamätnú medailu ministra obrany III. stupňa. „Bol to predovšetkým skvelý človek. Odpočívajte v pokoji, pán generál! Česť Vašej pamiatke,“ napísal minister Gajdoš.

Informáciu o úmrtí Jána Husáka prijali s veľkou ľútosťou aj členovia Zväzu vojakov Slovenskej republiky. „Ako priamy účastník protifašistického odboja Ján Husák dôsledne poukazoval na obludnosť fašizmu a na hrôzy, ktoré priniesla 2. svetová vojna.

S úctou spomínal na padlých spolubojovníkov, ktorí priniesli aj na Slovensko oslobodenie od fašizmu,“ uvádza sa vo vyhlásení, ktoré poskytol prezident zväzu Tomáš Švec. V mene celého zväzu vyslovil rodine zosnulého hlbokú sústrasť a uviedol, že Ján Husák zostane dlho v pamäti členov Zväzu vojakov Slovenskej republiky.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SNP #protifašistický odboj #Ján Husák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku