Polícia opäť preverí riaditeľa detského domova v Kozmálovciach

02.02.2017 09:01

Riaditeľa detského domova vo Veľkých Kozmálovciach v okrese Levice obvinili z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Ten podal voči obvineniu sťažnosť.

„Na základe sťažnosti prokurátorka Krajskej prokuratúry Nitra zrušila 13. januára uznesenie o vznesení obvinenia a uložila vyšetrovateľovi, aby vo veci znova konal a rozhodol,“ informoval hovorca Krajskej prokuratúry Nitra Jaroslav Maček.

Informácie o údajnom zneužívaní detí v detskom domove vo Veľkých Kozmálovciach sa objavili v decembri 2016, polícia vtedy prijala tri trestné oznámenia a začala trestné stíhanie vo veci sexuálneho zneužívania. Detský domov Združenia Rodiny pre Detský úsmev, n.o. vo Veľkých Kozmálovciach riešilo aj ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré na základe odporúčania akreditačnej komisie začalo správne konanie o zrušení akreditácie pre toto zariadenie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Detský domov #Veľké Kozmálovce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku