Ochranku Švecovej potvrdil Najvyšší súd aj ministerstvo vnútra. „Ministerstvo vnútra z taktických a bezpečnostných dôvodov neposkytuje informácie ku konkrétnym osobám," reagovala pre týždenník Plus 7 dní hovorkyňa rezortu vnútra Andrea Dobiášová. Dodala však, že za normálnych okolností funkcia predsedu Najvyššieho súdu nie je zaradená do kategórie chránených. „Minister vnútra však môže v závažných prípadoch prideliť dočasnú ochranu aj iným ústavným činiteľom, sudcom, prokurátorom a ďalším osobám s prihliadnutím na vývoj bezpečnostnej situácie alebo získané poznatky o ohrození života alebo zdravia týchto osôb," konštatovala Dobiášová.
Policajnú ochranu požadoval od rezortu vnútra aj bývalý predseda Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti Štefan Harabin. Bolo to vlani v máji, keď počas disciplinárneho pojednávania spadol kryt lampy na stoličku, na ktorej krátko predtým sedel práve on. Polícia začala už druhýkrát v tejto veci trestné stíhanie. Prvé zastavila. Vyšetrovateľ trestné oznámenie odmietol a Harabin podal sťažnosť. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry rozhodnutie vyšetrovateľa zrušil a koncom januára nariadil vo veci konať.
Exšéf Najvyššieho súdu vyhlásil, že sa ho niekto pokúšal zavraždiť. V liste generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi napísal, že to nepovažuje za náhodu. „Je náhoda, že lampa spadla tesne po otvorení pojednávania? Nebol tu zámer umlčať ma raz a navždy?“ pýtal sa Harabin. Zároveň podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru a rezort vnútra požiadal o ochranku pre seba i rodinu. Nevyhoveli mu.