Záštitu nad Zlatým Amosom prevzal prezident Kiska

12.03.2017 16:25

Žiaci, učitelia a verejnosť sa môžu od polovice marca zapojiť do internetového hlasovania, na ktorého základe bude udelený titul Amos sympaťák.

Internetové hlasovanie o titul Amos sympaťák v rámci 11. ročníka populárnej ankety o najlepšieho učiteľa  Zlatý Amos začína od 15. marca a potrvá do 15. apríla. Celoslovenské kolo sa uskutoční 7. a 8. mája v Poprade. Ako informovala riaditeľka ankety Renáta Vadássyová, do celoslovenského kola postúpilo 15 učiteľov z celého Slovenska. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Andrej Kiska.

Všetci postupujúci učitelia sa zúčastnili na sústredení, ktoré sa konalo v piatok a sobotu tohto týždňa. Hlavnou úlohou sústredenia bola príprava prvej a druhej súťažnej disciplíny. Prvá súťažná disciplína budú videovizitky učiteľov, ktoré sa budú nakrúcať  od 22. marca so žiakmi priamo v školách a organizátori ankety sa ich budú pýtať, prečo navrhli svojho učiteľa do ankety.

Druhou disciplínou  je program učiteľa na danú tému a žáner. V tomto ročníku organizátori vybrali tému Európske krajiny. Každý učiteľ si vyžreboval krajinu Európskej únie a žáner. Jeho úlohou bude predstaviť divákom a porote dvojminútové vystúpenie.

Zlatý Amos je zábavná forma súťaže o najobľúbenejšieho učiteľa a do ankety učiteľov nominujú samotní žiaci. Anketa vyzdvihuje vzťah medzi žiakmi a učiteľmi, ktorí deti učia, vychovávajú, sú im oporou, pomáhajú im na ceste k úspechom. Zlatý Amos získa 3 500 eur, putovnú korunu a žezlo. Amos sympaťák, Zlatá škola získajú po tisíc eur.

V rámci podujatia sa udeľuje aj Cena Jána Gašperana – spoluzakladateľa ankety na Slovensku, ocenený učiteľ získa tisíc eur. V kategórii Pedagóg, na ktorého sa oplatí spomínať, získavajú ocenenie nominovaní učitelia.

Za  uplynulých desať rokov ankety, ktorú organizuje občianske združenie ADEVYK, ocenili viac ako 67 učiteľov z celého Slovenska. Do ankety sa zapojilo 36 701 žiakov, 479 základných a stredných škôl, dostali 623 učiteľských nominácii.

#Andrej Kiska #Zlatý Amos
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku