Po novom by pohotovosti mali byť v každom okresnom meste

21.04.2017 12:39

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR predloží do medzirezortného pripomienkového konania nový koncept pohotovostí na budúci týždeň. Informoval o tom v piatok na stretnutí s novinármi šéf rezortu zdravotníctva Tomáš Drucker. Ako poznamenal, po novom ambulantné pohotovosti budú v každom okresnom meste.

Ich dostupnosť sa predpokladá v pracovných dňoch od 16:00 do 23:00 a cez víkend od 7:00 do 23:00. „Predpokladáme, že takéto pohotovosti budú k dispozícii niekedy začiatkom budúceho roka,“ povedal minister. Drucker dodal, že po 23. hodine bude naďalej fungovať ústavná pohotovostná služba v rámci nemocníc a takisto záchranná zdravotná služba.

Rezort chce taktiež garantovať ordinačné hodiny v rámci všeobecných praktických lekárov. „Po novom zákon bude ukladať povinnosť poskytovať ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre všeobecných praktických lekárov v minimálnom rozsahu 30 hodín týždenne, pričom dvakrát do týždňa budú ordinačné hodiny do 14. hodiny,“ vysvetlil minister. Cieľom legislatívnej úpravy je zabezpečiť dostupnú zdravotnú starostlivosť, aby pacienti nemuseli navštevovať potom pohotovosti v dôsledku nedostupnosti.

#ambulantná pohotovosť #lekárska pohotovosť #ordinačné hodiny #Tomáš Drucker
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
32,99
Perla ruža tulip color

Perla ruža tulip color

19,99
Moss wall black mix

Moss wall black mix

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk