Smer nepodporí odvolávanie Danka, potrestať treba úradníkov, tvrdí Fico

Vládna strana Smer nepodporí konanie mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorej programom bude odvolávanie predsedu NR SR Andreja Danka za kauzu otvárania listov. V relácii televízie TA3 V politike to vyhlásil premiér Robert Fico, podľa ktorého má Danko stále podporu jeho strany.

30.04.2017 14:30
fico, robert fico, Foto: ,
Predseda vlády Robert Fico.
debata (67)

„Usilovný úradník prekročil svoje právomoci, teraz hádže opozícia špinu na Andreja Danka,“ vyhlásil. Príkaz na otváranie listov dal riaditeľ kancelárie NR SR Daniel Guspan, ktorý tak podľa jeho vlastných slov urobil na pokyn ministerstva vnútra z bezpečnostných dôvodov.

„Ak zlyhal úradník, odvolať, ak spáchal trestný čin, potrestať,“ zdôraznil premiér, podľa ktorého celá kauza je súčasťou politiky nenávisti zo strany opozície, na ktorej sa on nechce podieľať. Uzavrel, že Slovensko má aj vážnejšie problémy ako otváranie listov poslancov, „tie však nikoho netrápia“.

Ku kauze sa následne vyjadril aj predseda strany Sloboda a solidarita Richard Sulík, podľa ktorého „nápad otvárať listy môže skrsnúť len v hlave Andreja Danka“. Vyhlásil, že takéto konanie je jednoznačným a legitímnym dôvodom na jeho odvolanie z funkcie. Pripomenul tiež, že Smer ho odvolával z postu predsedu parlamentu v roku 2010 len za použitie nevhodného slova v súvislosti s prípravou referenda. „Toto je ten Ficov dvojitý meter,“ vyhlásil.

67 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Andrej Danko