Pri náhodných kontrolách policajti odhalili 76 nelegálnych cudzincov

Sedemdesiatšesť zadržaných nelegálnych cudzincov v ôsmich slovenských mestách je výsledok minulotýždňovej dvojdňovej policajnej akcie zameranej na nelegálnu migráciu.

10.05.2017 11:05
debata (1)

Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, policajti kontrolovali ubytovne, stavby, verejné priestranstvá, vlaky, autobusy a stanice, ale aj osobné a nákladné autá. Cudzincov, ktorí sa u nás neoprávnene zdržiavali, administratívne vyhostili. Z Ukrajiny ich pochádzalo 51, zo Srbska 21 a štyria sú štátnymi príslušníkmi Bieloruska. Odhalili ich v Trnave, Nitre, Bratislave, Trenčíne, Banskej Bystrici, Žiline, Prešove a v Michalovciach. Do akcie sa zapojili policajti služby hraničnej a cudzineckej polície, poriadkoví i dopravní policajti. Súčinnosť pri kontrolách poskytli aj zamestnanci inšpektorátu práce a úradu práce.

Pri podobnej akcii koncom minulého roka policajti odhalili 30 nelegálnych cudzincov v siedmich mestách. S cieľom eliminovať nelegálnu migráciu, neoprávnený pobyt na našom území či nelegálne zamestnávanie cudzincov, bude polícia preventívne akcie aj v súčinnosti s ďalšími partnermi naďalej vykonávať, upozornila Baloghová.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #policajti #migranti #nelegálni migranti
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy