Kaliňák: Pri zriaďovaní klientského centra sme neporušili zákon

Ministerstvo vnútra získalo pre potreby zriadenia klientskeho centra v Bratislave jedinú vhodnú budovu. Vyhlásil to na brífingu minister vnútra Robert Kaliňák.

12.05.2017 15:46
debata (29)

Reagoval tak na tvrdenia nezaradeného poslanca Miroslava Beblavého, podľa ktorého bol pri zriaďovaní centra porušený zákon.

Podľa ministra má budova bývalého nákupného centra Ikea potrebné kancelárske aj parkovacie priestory a štát za ňu zaplatil v prepočte 825 eur za metre štvorcový, čo je podľa neho dobrý obchod. Cena 12,75 milióna eur za kúpu budovy bola podľa ministra dodržaná, ďalšie spomínané náklady predstavovalo špeciálne vybavenie potrebné pre fungovanie centra

Rekonštrukciu budovy vykonal podľa Kaliňáka ešte pôvodný majiteľ a náklady boli zahrnuté v celkovej cene budovy. „Získali sme dobrú budovu, ktorá slúži ľuďom,“ povedal minister s tým, že podľa prieskumu je až 91 percent klientov spokojných s fungovaním centra.

Tvrdenia Beblavého označil Kaliňák za „zúfalé pokusy útočiť na úspešné projekty“. Minister zdôraznil, že vie o pôvodnom stanovisku Úradu pre verejné obstarávanie týkajúce sa centra, podľa neho však úrad medzitým svoje stanovisko skorigoval. Zároveň skonštatoval, že nevie, či sa už začalo správne konanie o možnom udelení pokuty pre rezort vnútra, ministerstvo sa však podľa neho bude brániť

29 debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Beblavý #ESO #Robert Kaliňák #klientske centrum