Pri nehode Tatry sa zranilo 17 vojakov, troch transportovali letecky

18.05.2017 18:03, aktualizované: 19.05.2017 07:45

Pri nehode vojenskej Tatry 815 sa vo štvrtok popoludní cestou z Vojenského útvaru Močiar na poľnej ceste pri obci Jalná zranilo 17 profesionálnych vojakov z Krídla velenia a riadenia prieskumu Vzdušných síl Ozbrojených síl SR.

Z toho šesť z nich bolo zranených ťažko vrátane jednej ženy. Traja boli do nemocníc transportovaní letecky, spresnila informáciu k nehode hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Celkovo sa vo vozidle, ktoré zišlo z vozovky a prevrátilo sa, nachádzalo 20 príslušníkov Ozbrojených síl SR. Vojaci sa vracali z odbornej prípravy, dodala.

Ako informovala hovorkyňa Air – Transport Europe Zuzana Hopjaková, k nehode boli privolané záchranárske vrtuľníky z Banskej Bystrice a Nitry. Posádka leteckých záchranárov z Nitry si prevzala ťažšie zraneného 32-ročného pacienta, ktorý utrpel poranenie hrudníka a chrbtice. Po preložení do vrtuľníka bol v stabilizovanom stave a pri vedomí letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Nitre.

Posádka z Banskej Bystrice si po prílete prevzala ďalšiu ťažko zranenú pacientku. Išlo o 36-ročnú ženu s poranením hlavy. Bola krátkodobo v bezvedomí, dezorientovaná, na okolnosti nehody si nepamätala. Po odovzdaní pacientky na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici letela posádka leteckých záchranárov pre ďalšieho pacienta tejto nehody.

Letecký transport do nemocnice potreboval aj 29-ročný muž, ktorý pri prevrátení utrpel poranenie chrbtice v hrudníkovej a driekovej oblasti. V stabilizovanom stave a pri vedomí bol následne letecky transportovaný taktiež na urgentný príjem FNsP F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Na mieste zasahoval Hasičský a záchranný zbor Ministerstva vnútra SR a zdravotníci. Udalosť vyšetruje ako trestný čin všeobecného ohrozenia Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Žiar nad Hronom v súčinnosti s Vojenskou políciou. Bezprostredne boli informovaní aj rodinní príslušníci zranených.

Vzhľadom na to, že minister obrany Peter Gajdoš bol v čase udalosti na rokovaniach v Bruseli, poveril koordináciou riešenia udalosti šéfa krízového štábu MO SR štátneho tajomníka Mariána Saloňa. Ten už jedného z ťažko zranených aj navštívil v nemocnici. Udalosťou sa okamžite začala zaoberať aj komisia náčelníka Generálneho štábu OS SR, doplnila informácie Capáková.

#vojaci #ministerstvo obrany SR #havária
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk