Nehoda vojenskej Tatry: Vodič sa vyhýbal cyklistovi

Vodič vojenskej Tatry, pri nehode ktorej sa vo štvrtok zranilo 17 vojakov, sa na lesnej ceste pri prechádzaní miernej pravotočivej zákruty v smere jeho jazdy vyhýbal pri ľavom okraji cesty stojacemu cyklistovi. Pravým kolesom pritom vyšiel mimo cestu, na šikmom brehu auto stiahlo a prevrátilo sa na pravý bok do miestneho potoka. Informácie k štvrtkovej nehode spresnila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

19.05.2017 11:41 , aktualizované: 13:55
debata (1)

Nehoda sa stala okolo 15:15 na ceste v katastri obce Jalná, vojaci šli od vojenského útvaru Močiar. Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom už začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia. Do vyšetrovania dopravnej nehody pribrali aj znalca z odboru cestnej dopravy.

V čase dopravnej nehody sa na korbe vozidla nachádzalo ďalších 19 prepravovaných osôb. Pri dopravnej nehode sa zranilo 17 osôb, šiesti z nich sú ťažko zranení. Traja, vrátane jednej ženy, boli prevezení do nemocníc letecky. Tridsaťjedenročný vodič sa pri dopravnej nehode nezranil. Vojaci sú nateraz mimo ohrozenia života.

Udalosťou sa okamžite začala zaoberať aj komisia náčelníka Generálneho štábu OS SR.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #vojaci #nehoda #zranení #vojenský útvar #Tatra