Nárast o takmer tretinu: Na Slovensku už pracuje vyše 40-tisíc cudzincov

V porovnaní s koncom apríla minulého roka ide o nárast o 11,8 tisíca osôb.

22.05.2017 10:17
debata (13)

Ku koncu apríla tohto roka pracovalo na Slovensku 40,2-tisíca cudzincov. V porovnaní s koncom apríla minulého roka ide o nárast o 11,8-tisíca osôb.

Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Rumunska. Tých ku koncu minulého mesiaca na Slovensku pracovalo 8-tisíc, čo je medziročne viac o 1,1-tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Na druhej priečke sú občania Srbska, ktorých prišlo za prácou na Slovensko 6,2-tisíca. Medziročne tak počet občanov Srbska pracujúcich na Slovensku stúpol o 4,2-tisíca. Nasleduje Česká republika, ktorá zaznamenala na konci minulého mesiaca 4,4-tisíca svojich občanov pracujúcich na Slovensku, čo je medziročne viac o 804 ľudí.

Takmer každý tretí cudzinec na Slovensku pracoval ku koncu apríla v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 11,7-tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý koncom minulého mesiaca zaevidoval vyše 7,4-tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Čadci vykázal takmer 1,2-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len štyria cudzí štátni príslušníci pracovali v okrese Gelnica.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #práca #zamestnanosť #pracovný trh #trh práce
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy