Prieskum: ĽSNS spadla pod osem percent, v parlamente osem strán vrátane KDH

Ak by sa voľby do NR SR konali na prelome apríla a mája, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 28,5 percenta získaných hlasov. Nasledovala by Sloboda a Solidarita (SaS) s podporou 14,5 percenta.

12.06.2017 15:25
debata (2)

Do prvej trojky najsilnejších strán by sa dostala aj Slovenská národná strana (SNS) so ziskom 11,5 percenta. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Median, ktorý robila od 17. apríla do 14. mája na reprezentatívnej vzorke 1 078 respondentov. Predpokladané zisky strán sú zaokrúhlené na pol percenta.

Za národniarmi nasleduje hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA), ktorému by svoj hlas odovzdalo 10 percent opýtaných, na piatom mieste s podporou 7,5 percenta by sa umiestnila Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariána Kotlebu a trojica politických subjektov Boris Kollár – Sme rodina, Most-Híd a Kresťanskodemo­kratické hnutie (KDH), ktoré by sa dostali do parlamentu, by získali po 6,5 percenta hlasov respondentov. Pred bránami parlamentu by ostala Strana maďarskej komunity (4,5 %) a strana Sieť by získala podporu dvoch percent opýtaných.

Podľa prieskumu by určite išlo voliť 33 percent respondentov, 20 percent opýtaných by skôr išlo voliť, 4,5 percenta odpovedalo „skôr nie“ a 40,5 percenta by určite neišlo voliť. Dve percentá sa ešte nerozhodli.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Politické strany #prieskum #parlament #NR SR #prieskum verejnej mienky
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy