Sulík o zámere Kočnera robiť politiku: Nech si to skúsi, ale musí vysvetliť kauzy

Skôr, ako Marián Kočner vstúpi do politiky, mal by vysvetliť niekoľko káuz, napríklad Glance Hause, kauza Markíza či Technopol. Povedal to na dnešnej tlačovej besede líder opozičnej strany SaS Richard Sulík na margo rozhodnutia podnikateľa Kočnera, ktorý vo štvrtok vyhlásil, že sa rozhodol vstúpiť do politiky.

30.06.2017 11:32
debata

Kočner uviedol, že nikdy o tom neuvažoval, ale keď vidí, „aké indivíduá a klamári dnes v našej politike sú a sedia v parlamente a akým spôsobom sa tam dostali“, začína o tom rozmýšľať. „Treba, aby prišiel niekto ako ja, kto si nedáva servítku pred ústa,“ dodal Kočner. Podľa Sulíka už v roku 2006 sa chcel Kočner stať primátorom Bratislavy. "Nech si to skúsi,“ dodal Sulík na margo jeho rozhodnutia.

Sulík považuje Kočnerove štvrtkové vyhlásenia na svoju adresu za nehorázne. Povedal to Sulík s tým, že Kočner sa aj v minulosti nepravdivo vyjadroval o ňom, no teraz sa rozhodol na Kočnera podať trestné oznámenie za jeho dva výroky. „Už v minulosti sa takto vyjadril. Vtedy som nepodal trestné oznámenie. Tieto veci sa určite neudiali,“ skonštatoval Sulík.

Sulík podľa Kočnera vyhlásil o bývalej premiérke Ivete Radičovej, že je „ožratá židovská trúba“. Žaloba bude aj za tvrdenie Kočnera, že „raz mal informáciu, že od podnikateľa Jozefa Špirka dostal Sulík päť miliónov eur“. Vo štvrtok Kočner uviedol, že možno teraz na neho Sulík podá žalobu, no on sa nebojí. „Mám dôkazy, ak to bude súd žiadať, predložím ich,“ dodal Kočner. Tiež pripomenul, že v minulosti sa mu páčili názory a návrhy Sulíka, ako chce veci na Slovensku zmeniť. „Tvrdil od prvého dňa, že od nikoho si nezoberie žiadne peniaze, od žiadnych oligarchov a stranu bude financovať z vlastných zdrojov a svojich spoločníkov. Stretnutí boli desiatky,“ zdôraznil Kočner s tým, že rozprávali spolu o ekonomickej situácií, o podnikateľskom prostredí aj o riešeniach.

debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Sulík #Marian Kočner
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy