Tatry zatancujú pre Štefana Nosáľa

Podujatie Lúčnica v Tatrách, naplánované na prvé tri augustové dni, bude poctou celoživotnému dielu zosnulého umeleckého šéfa a choreografa súboru Štefana Nosáľa.

31.07.2017 12:00
lúčnica, pohreb, nosal Foto: ,
Legendárny lúčničiar mal v piatok pohreb.
debata (1)

„Ešte keď som počas svojich študentských čias hrával v Lúčnici, viem, že pán profesor Štefan Nosáľ mal ideu, aby sme sa vrátili do Tatier,“ povedal pre médiá Marián Turner, generálny riaditeľ Umeleckého súboru Lúčnica, počas predstavenia programu na Štrbskom Plese.

Práve tam, na špeciálne postavenom javisku pod skokanskými mostíkmi, vyvrcholí program súboru vo štvrtok o 19. hodine. Najslávnejšie choreografie profesora Nosáľa zo všetkých regiónov Slovenska predvedie takmer celý 50-členný tanečný súbor so speváckou skupinou a s veľkým orchestrom.

Tanečníci a speváci Lúčnice ukážu svoje umenie ešte v pondelok 31. júla na hlavnej stanici v Bratislave, odkiaľ sa krátko pred 14. hodinou vyberú rýchlikom na východ. V Tatrách sa im bohatý program začne v utorok 1. augusta, absolvujú výstup na Kriváň.

V stredu ich čaká spoločné vystúpenie s folklórnymi skupinami a súbormi z podtatranských obcí a miest okolo Štrbského plesa. Pôjde o prehliadku krojov a spevov všetkých generácií.

Pre deti bude pripravená Tanečná škola Lúčnice, a to počas tradičného podujatia pre rodiny s deťmi Medvedie dni, ktoré sa budú konať na Hrebienku od 2. augusta. Vo štvrtok v podvečer bude nasledovať spomínané vystúpenie pod skokanskými mostíkmi.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Tatry #Štefan Nosáľ #Lúčnica #podujatie