Policajti za brutálne dokopanie ženy nevyviaznu s podmienkou

Za brutálne dokopanie ženy, ktorú ešte predtým postrelili, mali bývalí policajti z Trnavy vyviaznuť len s podmienkou. Na konci júna uzatvorili s trnavským okresným prokurátorom dohodu o vine a treste. Generálna prokuratúra však aktuálne zistila, že podmienky na dohodu neboli splnené a o ich treste sa tak pravdepodobne rozhodne až pred súdom.

04.08.2017 11:12
debata (36)

„Podkladom pre uzatvorenie dohody o vine a treste bol skutkový stav, ktorý orgány činné v trestnom konaní nezistili v zákonnom rozsahu. Generálna prokuratúra SR vydá Krajskej prokuratúre v Trnave pokyn, ktorým usmerní ďalší postup orgánov činných v trestnom konaní v prípravnom konaní,“ informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Polícia v auguste minulého roka zverejnila video, na ktorom policajná hliadka v okolí Trnavy prenasleduje auto. Neskôr sa zistilo, že v ňom sedeli štyri dievčatá, pričom 21-ročná vodička nemala vodičský preukaz.

Auto pred policajtmi unikalo, pričom sa ho neúspešne pokúšali zastaviť a následne na jeho zastavenie použili zbrane. Vodičku postrelili do hrude a ucha. Neskôr sa do médii dostala dlhšia verzia videa, na ktorom do dievčaťa po tom, čo vystúpila z auta a skončila postrelená na zemi, kopali.

© Autorské práva vyhradené

36 debata chyba
Viac na túto tému: #Trnava #policajná brutalita