Poslanecké grémium sa nieslo v priateľskej atmosfére

Deň otvorených dverí a nadchádzajúca schôdza boli témami dnešného poslaneckého grémia, ktoré sa uskutočnilo v absolútne priateľskej atmosfére. Po grémiu to pred novinármi vyhlásila predsedníčka poslaneckého klubu za SaS Natália Blahová.

24.08.2017 10:50

Pripomenula, že na septembrovej schôdzi bude skladať poslanecký klub náhradníčka Darina Gabániová (Smer-SD) za exposlanca Ľubomíra Jahnátka (Smer-SD).

Počas Dňa otvorených dverí bude uzatvorený celý areál, kde bude bohatý program a súčasťou bude aj slávnostná schôdza, na ktorej sa zúčastní prezident Andrej Kiska. O tom, či opoziční poslanci zvažujú schôdzu na odvolávanie ministra práce Jána Richtera (Smer-SD) bude informovať až na tlačovej besede dnes o 13:00.

Predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál potvrdil slová Blahovej, že témou grémia boli oslavy 25. výročia prijatia ústavy, ktoré sa budú konať 1. septembra v priestoroch Národnej rady SR.

„O schôdzi sme hovorili iba základné informácie. Odvolávanie poslanca Igora Matoviča na programe septembrovej schôdze nie je zaradené,“ dodal s tým, že nežijeme v sterilnom svete, stále môžu byť nejaké nedorozumenia a tak nevie na sto percent, či budú koaliční poslanci hlasovať o všetkých zákonoch jednotne.

„Komunikujeme, robíme na zákonoch a dúfam, že to bude tak pokračovať aj ďalej. Verím, že v koalícii bude konsenzus. Základ je, aby sme rokovali. Bolo by lepšie, keby koalícia pokračovala bez takýchto svárov, no tie prináša sám život," povedal na margo koaličnej krízy. Dodal však, že predsedovia poslaneckých klubov spolu komunikujú bez problémov.

Predseda poslaneckého klubu za SNS Tibor Bernaťák chce zodpovedne diskutovať na dnešnom Predsedníctve SNS. „Všetko je otvorené," povedal. Či je odchod SNS z koalície stále jednou z možností pokračovania situácie, neodpovedal.

O miesta v parlamente chcú zabojovať ďalšie... Foto: Robert Hüttner, Pravda
parlament, nrsr, NR SR, O miesta v parlamente chcú zabojovať ďalšie nové strany.

„V SNS sú však názory rôzne. Predseda Andrej Danko má podporu Predsedníctva SNS," uviedol s tým, že nevie, k čomu by odchod Danka pomohol. Na dnešné predsedníctvo prídu aj poslanci a ministri za SNS. Na otázku, či budú poslanci za SNS jednotne hlasovať za koaličné návrhy zákonov Bernaťák odpovedal, že „zatiaľ sú súčasťou vládnej koalície“. Podľa neho SNS ešte nemá konkrétne meno na nového ministra školstva za Petra Plavčana.

Požiadavka sprísnenia majetkových priznaní, o ktorej v stredu informovala SNS, bola podľa Bernaťáka témou strany už počas predvolebnej kampane.

Poslanec za SNS Anton Hrnko povedal, že svoj názor k súčasnej politickej situácii vo vláde vyjadrí až po skončení predsedníctva SNS. Momentálne považuje všetky otázky za hypotetické.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Deň otvorených dverí #Národná rada SR #oslavy Dňa ústavy