KDH: Žiadame Lidl, aby sa ospravedlnil za vymazanie krížov z obalov výrobkov

, 03.09.2017 11:11
lidl, výrobok, bez krížov
Na obaloch výrobkov dizajnéri odstránili kríže z gréckych chrámov. Autor:

Spoločnosť Lidl podľa podpredsedu KDH Pavla Zajaca hrubo zavádza svojich zákazníkov tým, že na svojich obaloch gréckych potravín, vymazala kríže z pravoslávnych kostolov.

Ako povedal Zajac v nedeľu, Lidl pod údajnou zámienkou náboženskej neutrality, mení skutočnosť na virtuálnu realitu. „KDH žiada, aby sa spoločnosť Lidl ospravedlnila svojim slovenským zákazníkom za takúto hrubú manipuláciu! Medzinárodná obchodná firma, ako je aj Lidl , si musí byť vedomá aj spoločenskej zodpovednosti za svoje konanie, ktoré v tomto prípade vyvolalo pohoršenie u slovenských občanov,“ vyhlásil Zajac.

Na miestach odkiaľ pochádzajú tieto fotografie (Grécko-ostrov Santoríni) podpredseda KDH bol, tak ako aj niekoľko stotisíc návštevníkov ročne. „Na kopulách pravoslávnych kostoloch sú kríže, na ktoré sú právom hrdí všetci Gréci, ale aj ostatní kresťania. Všetci návštevníci Grécka chápu, že tento symbol kresťanstva je súčasťou histórie, ale aj súčasnosti Grécka. Veď aj celá Európa, ktorej súčasťou je aj Slovensko, stojí na kresťanských základoch,“ povedal Pavol Zajac.

Český Lidl sa na sociálnej sieti ospravedlnil

Obchodný reťazec Lidl na svojich letákoch propagujúcich tematickú akciu „Grécky týždeň“ na fotografiách vymazal kríže z vrcholkov gréckych pravoslávnych kostolov. Vymazanie krížov si v piatok všimli zákazníci z rôznych európskych krajín a kritizovali obchodný reťazec.

Lidl sa ku kritike vyjadril prostredníctvom sociálnej siete na svojom profile pre Českú republiku. „Naším cieľom pri zobrazovaní gréckej pamiatky rozhodne nebolo kohokoľvek uraziť a za vzniknutú situáciu sa veľmi ospravedlňujeme. V tomto prípade išlo o výrobok predávaný na mnohých európskych trhoch súčasne v rámci tematickej akcie Grécky týždeň. Dizajn obalu bol preto navrhnutý medzinárodným tímom aj pre Českú republiku. Do budúcna budeme brať aktuálnu skúsenosť pri tvorbe ďalších návrhov na vedomie,“ ospravedlnili sa zástupcovia raťazca.

#vymazané kríže #ospravedlnenie #Lidl #KDH #grécke potraviny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk