Danko navrhne nového ministra školstva budúci týždeň

Dodatok ku Koaličnej zmluve by mali predsedovia Smeru, SNS a Most-Híd podpísať na budúci týždeň. Po podpise dodatku SNS navrhne aj kandidáta na post ministra školstva.

05.09.2017 14:04
danko, bugar Foto: ,
Podpredseda NR SR Béla Bugár (vpravo) a predseda parlamentu Andrej Danko počas rokovania 19. schôdze Národnej rady SR.
debata (8)

Národniari majú zatiaľ viacerých kandidátov. Ako povedal predseda národniarov Andrej Danko, chce garantovať novému ministrovi školstva, že ho neodvolá premiér bez súhlasu koaličného partnera.

Pre SNS je dodatok dôležitý. „Chceme čo najskôr ukončiť letné diskusie a pripravovať nové zákony,“ povedal Danko s tým, že nikto koalícii po roku a pol bezproblémového fungovania nemôže vyčítať vyjasňovanie vzťahov. „Je to naša interná vec,“ uviedol.

Podľa Danka doteraz na Slovensku nebola tradícia koaličných vlád na takej úrovni, ako je dnes. „Pravicová koalícia sa rozpadla na základe veľkej demokratickosti. Ľavicové fungovali tak, že silnejší subjekt pohlcoval slabšie koaličné strany. Každý bojuje o svojho voliča,“ vyhlásil.

Danko formu vypovedania Koaličnej zmluvy zo 7. augusta neľutuje. „Vypovedanie nájmu z bytu neznamená, že sa z neho sťahuje hneď. Možno sa mu zlepšia podmienky. Ak nie, odíde. Vypovedanie Koaličnej zmluvy je štandardným aktom, po ktorom dôjde k ozdraveniu vzťahov, alebo ukončeniu spolupráce,“ zdôraznil Danko, podľa ktorého vypovedanie zmluvy neznamenalo pád vlády.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #SNS #Most-Híd #Smer #koalícia #minister školstva #Andrej Danko #koaličná zmluva
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy