SaS žiada Čižnára, aby preskúmal činnosť Smeru pre únik utajovaných informácií

18.09.2017 10:49

SaS žiada generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby na obdobných princípoch, na ktorých posudzoval pôsobenie strany Kotleba - Ľudová strana naše Slovensko, posúdil aj stranu Smer.

Ako sa uvádza vo vyhlásení predsedníctva strany, hlásenie sa k totalitným ideológiám a šírenie rasovej nenávisti je pre demokratický vývoj spoločnosti nebezpečné. Rovnako nebezpečné je však podľa liberálov aj zneužívanie moci, získavanie utajovaných skutočností a ich nasadzovanie do kompromitácie a likvidácie politických oponentov.

„Je to pôsobenie proti ústavným základom Slovenskej republiky, ktorá sa označuje za demokratický a právny štát, za štát, ktorého občania majú právo zakladať politické strany a združovať sa v nich,“ uvádza sa v stanovisku.

Predstavitelia strany Smer využívajú podľa SaS utajované informácie z daňovej a zdravotnej dokumentácie v politickom boji voči svojim kritikom. „Keďže jeden z kľúčových aktérov, ktorý preukázateľne s utajovanými informáciami pracuje, je predseda strany a vlády Robert Fico, vrhá to na stranu Smer dôvodné podozrenie, že koná v rozpore so zákonmi Slovenskej republiky,“ uvádza SaS.

Podozrenia liberálov umocňujú aj výroky poslanca Smeru Miroslava Číža, ktoré zazneli v nedeľu 17. septembra v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Poslanec Číž na jednej strane podľa liberálov odsúdil využívanie utajovaných skutočností v politickom zápase, avšak zároveň v tejto súvislosti naznačil, že Smer ich používa len výnimočne, keď sa bráni obdobným útokom svojich oponentov.

#Smer #SaS #Jaromír Čižnár
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Kytica Letana 10

Kytica Letana 10

39,99
Lady červené ruže a kaly

Lady červené ruže a kaly

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk