Ministri prišli na vládu netradične - na tandemovom bicykli či elektromobile

Ministri využili alternatívne dopravné prostriedky ako tandemové bicykle, elektrobicykel či elektromobil v rámci Európskeho týždňa mobility.

20.09.2017 11:29
kalinak Foto: ,
Podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák (vpravo) prichádza na bicykli na rokovanie vlády alternatívnou dopravou.
debata (17)

Ministri vnútra a obrany Robert Kaliňák a Peter Gajdoš využili tandemový bicykel, minister práce Ján Richter prišiel na elektrobicykli a šéf rezortu hospodárstva Peter Žiga na elektromobile.

Ako pred rokovaním vlády povedal Kaliňák, tandemový bicykel mal od dobrovoľného hasičského zboru v Bolerázi. Richter priznal, že elektrobicykel „je lenivý“ a on ťahal viac ako motor. Verí však, že to inšpiruje aj ďalších.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján... Foto: SITA, Diana Černáková
richter Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (vľavo) počas príchodu ministrov na rokovanie vlády SR alternatívnou dopravou v rámci Európskeho týždňa mobility.

Podľa Žigu by bolo zvláštne, ak by neprišli na elektromobile, keďže práve jeho rezort tieto autá propaguje. V elektromobiloch je podľa neho budúcnosť, ich podpora stúpa aj vo svete.

Podľa Žigu na ministerstve uvažujú, že budú pokračovať v programe dotácií na elektromobily aj v budúcnosti. Ako ďalej pokračoval, bolo by potrebné dopracovať dojazd, ale po meste je to „úplne super, má to lacnú prevádzku“.

Niektorí štátni tajomníci využili kolobežky, iní ministri prišli tradične na autách.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #elektromobil #elektrobicykel #Európsky týždeň mobility #zasadnutie vlády
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy