Nevidiacim nezastavilo na priechode 18,3 percenta vodičov

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) v piatok organizovala 8. ročník Dňa bielej palice. Ako ukázali jeho výsledky, nevidiacim chodcom s bielou palicou nezastavilo na priechode 18,3 percenta vodičov.

13.10.2017 21:17
debata

Najmenej zodpovední boli vodiči v Bratislavskom kraji, v ktorom nezastavilo nevidiacim až 27,4 percenta áut, naopak najzodpovednejší boli vodiči v Košickom kraji (12,7 %). Cieľom akcie je zvýšiť informovanosť vodičov a bezpečnosť účastníkov cestnej premávky, najmä tých so zrakovým postihnutím. Informačné letáky a osviežovače vzduchu do auta rozdávali na 54 priechodoch pre chodcov v 47 mestách. Informovala o tom PR manažérka pre ÚNSS Dušana Blašková.

„Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa s nami do realizácie Dňa bielej palice 2017 pustili a ktorí sa piatkom trinásteho ani v najmenšom nenechali odradiť,“ povedala koordinátorka akcie Dušana Blašková. „Alfou aj omegou sú pre nás ľudia so zrakovým postihnutím, je to pre nich, s nimi a o nich. Ako ktokoľvek iný, aj oni sa púšťajú cestou-necestou, akurát s bielou palicou v ruke a vodiči sa musia naučiť, ako stretnutie s nimi zvládnuť bez stresu a najmä bez nebezpečenstva,“ dodala.

debata chyba
Viac na túto tému: #doprava #nevidiaci #slabozrakí #Deň bielej palice