Železnice upozorňujú, že vlaky počas Dušičiek sú už viac ako z polovice obsadené

26.10.2017 12:01

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upozorňuje, že vlaky, ktoré vypravia počas dušičkového obdobia, sú už viac ako z polovice obsadené. Ako ďalej hovorca ZSSK Tomáš Kováč, železnice pre zvýšený záujem o cestovné lístky a miestenky počas tohto obdobia preto posilnia dopravu.

V piatok vypravia na trase Bratislava hlavná stanica – Košice mimoriadny rýchlik o 13:34 a v stredu 1. novembra na trase Košice – Bratislava hlavná stanica rýchlik o 14:25.

Okrem týchto vlakov vypravia železnice podľa Kováča tridsať posilových vlakov a pridajú devätnásť vozňov na vlaky InterCity a deväťdesiatosem vozňov na rýchliky. Operatívne posilnia aj niektoré ďalšie pravidelné vlaky. ZSSK odporúča cestujúcim uprednostniť mimoriadne a posilové vlaky a v záujme osobného komfortu si zabezpečiť rezerváciu miesta. Podrobnejšie informácie o posilových vlakoch počas nadchádzajúcich sviatkov nájdu ľudia na internetovej stránke ZSSK.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vlaky #ZSSK #Dušičky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku