Demkovú mrzí, že ju z kandidátky stiahli za názory o Rusku a USA

Z iniciatívy Mosta-Híd stiahla koalícia tento týždeň z kandidačnej listiny pre voľby do vyšších územných celkov Petru Demkovú.

27.10.2017 09:58
debata (27)

Petra Demková, ktorú stiahla koalícia strán Smer-SD, Most-Híd, Strana zelených, SKOK, SDKÚ a Starostovia a nezávislí kandidáti z kandidátky do regionálnych volieb, chce v budúcnosti kandidovať opäť, ale tak, aby ju už nikto nemohol stiahnuť z kandidačnej listiny. Ako povedala Demková, ktorá pôsobí ako asistentka nezaradenej poslankyne NR SR Martiny Šimkovičovej, komunálna politike nie je o Amerike ani o Rusku, ani o iných veľkých geopolitických témach. „Preto ma mrzí, že v mojom prípade práve moje vyjadrenia na úplne iné ako komunálne témy slúžili na to, že som bola stiahnutá z kandidátky,“ povedala.

Demková zdôraznila, že nikdy v politike nebola a nemá maslo na hlave. „V kontraste s týmto dodnes pôsobia v politike, či už tej komunálnej, alebo celonárodnej, osoby, ktoré charakterovo zlyhali, klamali, ktoré sa obohatili z verejných zdrojov namiesto toho, aby robili pre ľudí. Títo ľudia aj dnes s drzosťou kandidujú. Títo ľudia však paradoxne nie sú nikým verejne pranierovaní, nikto ich nevyzýva, aby sa vzdali, nikto ich nesťahuje z kandidátky a médiá ich neatakujú,“ vyhlásila Demková.

Z iniciatívy Mosta-Híd stiahla koalícia tento týždeň z kandidačnej listiny kandidátku Petru Demkovú. Tá v regionálnych voľbách kandidovala za poslankyňu vo volebnom obvode Bratislava – Ružinov. „Preslávila“ sa obdivnými statusmi k Rusku na sociálnej sieti.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Demková
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy