Richter sa má stať podpredsedom Smeru namiesto Maďariča

Odstupujúceho podpredsedu Smeru-SD Mareka Maďariča by mal nahradiť vo funkcii Ján Richter. Agentúre SITA to potvrdil zdroj z prostredia Smeru. Maďarič po regionálnych voľbách ponúkol svoju funkciu. Podľa informácií agentúry SITA však tento týždeň v strane oznámil, že ako podpredseda v Smere definitívne končí a na sneme, ktorý bude 9. decembra v Martine, sa už o túto funkciu uchádzať nebude.

25.11.2017 10:47
Marek Maďarič Foto:
Marek Maďarič a Ján Richter na archívnom zábere.
debata (52)

Richter by mal zároveň okrem podpredsedníckej funkcie naďalej zastávať post generálneho manažéra strany. Skončiť však má vo funkcii ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Podľa informácií agentúry SITA ho vo funkcii nahradí poslanec NR SR a košický primátor Richard Raši. Ten po regionálnych voľbách avizoval, že opätovne kandidovať na košického primátora nebude.

Personálne zmeny nastávajú po regionálnych voľbách, v ktorých Smer stratil posty predsedov samosprávnych krajov v Žiline, Prešove i Košiciach. Zároveň Smer prišiel o veľký počet regionálnych poslancov. Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico nenazval voľby porážkou, keďže spomedzi strán získal Smer najviac poslancov v krajských zastupiteľstvách. Takisto pripomenul, že všetci ich kandidáti na predsedu vyššieho územného celku (VÚC) získali desaťtisíce hlasov.

52 debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Richter #Smer #Marek Maďarič