Podľa prieskumu Focusu si Smer a ĽSNS pohoršili, opozícia stúpa

, 29.11.2017 18:10, aktualizované: 30.11.2017 12:59

Prieskum ukázal, že súčasná koalícia by mala v parlamente len 65 poslancov. Momentálne ich má v pléne 79.

Smer má momentálne v parlamente 49 poslancov. Strana SNS a Most-Híd majú rovnako po 15 mandátov.

Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, zvíťazila by strana Smer so ziskom 24,8 percenta hlasov. Získala by tak 42 poslaneckých mandátov. Na druhom mieste by skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 14,2 percenta voličských hlasov (24 mandátov) a tretie by bolo hnutie OĽaNO so ziskom 12,5 percenta hlasov (21 mandátov). Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila agentúra Focus od 7. do 13. novembra na vzorke 1 017 respondentov.

Tí odpovedali na otázku: „Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“

Hnutie Sme rodina by získalo 8,5 percenta hlasov a 14 mandátov. Aj strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko by získala 14 mandátov pri zisku 8,4 percenta hlasov. SNS by volilo osem percent respondentov (14 mandátov). Do parlamentu by sa dostalo aj Kresťanskodemo­kratické hnutie (KDH) zo ziskom 7,2 percenta voličských hlasov (12 mandátov) a Most-Híd so ziskom 5,6 percenta hlasov (9 mandátov).

Parlamentné kreslá by však nezískala Strana maďarskej komunity (SMK-MKP) s podporou 3,6 percenta opýtaných, Komunistická strana Slovenska (KSS) s podporou 1,5 percenta ani Strana zelených Slovenska (SZS), ktorú by volilo jedno percento opýtaných. Voliť by išlo 68,1 percenta rozhodnutých ľudí. Nerozhodnutých bolo 11,9 percenta respondentov a voliť by nešlo 20 percent opýtaných.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prieskum #SaS #parlament #Smer #NR SR #agentúra Focus #OĽaNO
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku