Kiska udelil končiacemu šéfovi Eurokomisie na Slovensku medailu za príkladnú činnosť

06.12.2017 16:09
Dušan Chrenek
Dušan Chrenek, končiaci vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Autor: ,

Dušan Chrenek, ktorý na poste končí, vyzdvihol iniciatívu, počas ktorej sa najvyšší ústavní činitelia prihlásili k proeurópskej politike.

Prezident Andrej Kiska udelil pri príležitosti ukončenia diplomatického pôsobenia na Slovensku ďakovnú medailu vedúcemu Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušanovi Chrenekovi za príkladnú činnosť v prospech šírenia významu európskych hodnôt a spolupráce v Slovenskej republike.

Ako informovala Ingrid Ludviková z tlačového odboru Zastúpenia EK, Chrenek poďakoval prezidentovi za ocenenie a vyzdvihol iniciatívu spred niekoľkých týždňov, keď sa traja najvyšší ústavní činitelia prihlásili k proeurópskej konštruktívnej politike, a teda k účasti Slovenska na ďalšej užitočnej spolupráci a integrácii v EÚ.

„Je to mimoriadne dôležité, pretože vzťah slovenských občanov k EÚ sa odvíja aj od toho, ako k EÚ pristupujú politickí predstavitelia doma,“ konštatoval Dušan Chrenek. Zároveň ocenil, že prezident od začiatku svojho pôsobenia zaradil otázky EÚ veľmi vysoko vo svojich aktivitách a dôležitých vystúpeniach a, samozrejme, najmä jeho konštruktívny tón.

V tejto súvislosti vyzdvihol vystúpenie prezidenta v Európskom parlamente, ktoré malo veľmi dobrý ohlas na európskej úrovni. Taktiež poďakoval za jeho spoluprácu so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku so spoločným cieľom zvýšiť dôveru v budúcnosť EÚ a v dobré fungovanie EÚ, osobitne v časoch, keď sa ľahko šíri demagógia, zjednodušovanie a vyslovené nepravdy.

Dušan Chrenek sa počas svojho pôsobenia zameral na tri základné ciele – na zabezpečenie dobrej spolupráce medzi slovenskými inštitúciami a Európskou komisiou, pričom kvalita tejto spolupráce sa prejavila najmä počas úspešného slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Druhým cieľom bolo pomáhať Slovensku napredovať v mnohých oblastiach dôležitých pre kvalitu života na Slovensku.

Tretím cieľom bolo, aby ľudia na Slovensku vedeli, aké práva a príležitosti im Európska únia prináša a aby ich aj vedeli využívať.

Dušan Chrenek pôsobil na poste vedúceho Zastúpenia EK na Slovensku od roku 2012. Od januára budúceho roka ho nahradí Ladislav Miko.

#Európska komisia #Dušan Chrenek #Andrej Kiska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

25,99
Farebné vedierko ružové ruže a biele orchidey

Farebné vedierko ružové ruže a biele orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk