ZBOP pozitívne hodnotí korekcie, ktoré nastali pri obstarávaní obrnených vozidiel

07.12.2017 17:23
mosr.sk
Rezort obrany v stredu pripravil Priemyselný deň so zameraním na predstavenie vozidiel 4x4. Autor:

Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu víta kroky ministerstva obrany a verí, že potvrdí snahu o objektívne, transparentné a nediskriminačné konanie aj v priebehu obstarávania obrnených vozidiel.

Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu Slovenskej republiky pozitívne hodnotí určité korekcie, ktoré nastali v procese obstarávania obrnených vozidiel 8×8 a 4×4 po jeho prerokovaní vládou Slovenskej republiky. „Veríme, že aj podujatie Industry Day 2017 zabráni ďalším pochybnostiam a prispeje k zvýšeniu transparentnosti celého procesu,“ píše sa vo vyhlásení Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP), ktoré agentúre SITA poskytla výkonná riaditeľka Stella Bulejková. Združenie zároveň víta súčasné kroky ministerstva obrany a verí, že ministerstvo potvrdí svoju snahu o objektívne, transparentné a nediskriminačné konanie aj v ďalšom priebehu obstarávania obrnených vozidiel 8×8 a 4×4.

„Je v našom spoločnom záujme, aby boli finančné prostriedky, určené na obstarávanie obrnených vozidiel, vynaložené maximálne efektívne, účelne a zodpovedne. Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu Slovenskej republiky ako nezávislá a nezisková organizácia, spájajúca domácich výrobcov obrannej a bezpečnostnej techniky, je pripravené poskytnúť ministerstvu obrany maximálnu súčinnosť,“ dodáva sa vo vyhlásení.

Rezort obrany v stredu pripravil Priemyselný deň so zameraním na predstavenie vozidiel 4×4. Okrem neho predstavili aj výsledok doterajšieho slovensko-fínskeho vývoja vozidla 8×8. Ako informoval minister obrany Peter Gajdoš, na Priemyselný deň pozvali nielen vojakov, ale aj členov Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť a zástupcov médií, pretože rezort obrany trvá na transparentnosti celého procesu. Ako ďalej zdôraznil minister, cieľom ministerstva obrany je, aby do modernizácie Ozbrojených síl SR bol v maximálne možnej miere zapojený domáci obranný priemysel. „Tak, aby slovenské spoločnosti dostali čo najväčší priestor a zbrojárska výroba na Slovensku opäť ožila. Ak domáci obranný priemysel nepodporíme práve my zavádzaním jeho produktov do výzbroje našich ozbrojených síl, budú to mať slovenské firmy o to ťažšie s presadením sa v zahraničí,” pripomenul.

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Milan Maxim zdôraznil, že Priemyselný deň považuje za významný krok v snahe rezortu modernizovať ozbrojené sily. „Máme pripravené tímy expertov zastúpených všetkými druhmi vojsk, ktoré si nezávisle vyskúšajú tieto vozidlá a neskôr skúsenosti z testovacej jazdy môžu využiť pri vojskových skúškach,” vysvetlil. V priestore Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie bolo v stredu 19 kusov ťažkej bojovej techniky a ďalšie produkty domáceho aj zahraničného obranného priemyslu.

#ZBOP #obrnené vozidlá
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Lotos by Ivana Štanclová

Kytica Lotos by Ivana Štanclová

139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk