Hasiči zasahujú pre silný vietor, vyčíňať bude aj v pondelok

10.12.2017 15:29, aktualizované: 20:32

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok viacero výstrah.

Viac ako tri desiatky hasičov zasahujú pri technických udalostiach, ktoré spôsobil silný vietor. V okresoch Brezno a Liptovský Mikuláš platí v nedeľu od 18:00 do 21:00 3. stupeň meteorologickej výstrahy pre mimoriadne silný vietor.

Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, momentálne je v teréne viac ako 35 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, ktorí zasahujú najmä v okresoch Liptovský Mikuláš, Námestovo, Dolný Kubín a Tvrdošín. Ich pomoc je nevyhnutná pri popadaných stromoch, ktoré odstraňujú z cestných komunikácií, zaparkovaných vozidiel a chatiek.

Výstraha 1. stupňa pred vetrom platí pre západ, sever a severovýchod Slovenska. Vietor podľa SHMÚ dosiahne v nárazoch rýchlosť 18 až 20 metrov za sekundu (64 až 72 km/h). Predpokladaná rýchlosť je pre dané ročné obdobie bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Výstraha pred poľadovicou patrí pre stredné a východné Slovensko. Výstraha pritom platí od polnoci do 07:00.

Výstraha druhého stupňa je výstraha pred vetrom na horách. Platí pre deväť okresov – Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Kežmarok, Banská Bystrica a Brezno. Od pondelka 11. decembra od 12:00 do utorka 12. decembra do 15:00 môže vietor dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 38 až 42 metrov za sekundu (135 až 150 km/h).

#výstraha pred vetrom #výstraha #vietor #silný vietor #SHMÚ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica žltý  flower box kocka craspédia

Kytica žltý flower box kocka craspédia

29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk