Vypočuli svedka v kauze vraždy Kubašiaka

Sudca Okresného súdu v Banskej Bystrici dnes vypočul Karola Dudíka, ktorý je svedkom v kauze vraždy Jána Kubašiaka z Polomky v roku 2006. Svedka súd opakovane predvolal na hlavné pojednávanie s 57-ročným Miroslavom R. z Brezna, obžalovaným za podiel na vražednom útoku na podnikateľa Kubašiaka. Pretože Dudík na predvolania nereagoval, na súd ho priviedla polícia.

13.12.2017 15:27
Šajgal Foto:
Igor Šajgal v pojednávacej miestnosti banskobystrického okresného súdu, kde sa v pondelok začalo pojednávanie v prípade objednania vraždy Jána Kubašiaka.
debata

Výsluch svedka bol neverejný, iba za účasti prokurátora a obhajcu Miroslava R. Po jeho vypočutí obhajca Ondrej Zachar uviedol, že bude trvať na Dudíkovej účasti na hlavnom pojednávaní s Miroslavom R., ktorý je obžalovaný ako sprostredkovateľ medzi objednávateľom Igorom Šajgalom a komandom expolicajta Róberta Petluša. Ten s dvomi komplicmi Kubašiaka prepadol v novembri 2006 v jeho dome a zastrelil ho. Obhajca dodal, že svedok trvá na svojej výpovedi z konania proti Petlušovi. Miroslav R. úlohu sprostredkovateľa popiera.

Ďalší termín pojednávania s Miroslavom R. nie je známy. Prípad totiž úzko súvisí s Igorom Šajgalom, ktorého odsúdili ako objednávateľa útoku na Kubašiaka. Senát Najvyššieho súdu SR pod vedením Štefana Harabina pred mesiacom vyhovel dovolaniu Šajgala a zrušil prvostupňový rozsudok i verdikt odvolacieho súdu a prípad vrátil na nové konanie.

debata chyba
Viac na túto tému: #okresný súd #Ján Kubašiak