Kaliňák vedome klamal pred celým národom, tvrdí Rajtár

Kaliňák na mimoriadnej schôdzi v NR SR podľa poslanca Jozefa Rajtára (SaS) hovoril o tom, že Rajtár ako člen Dozornej rady Slovenskej konsolidačnej hlasoval za predaj pohľadávky v hodnote štyroch miliónov eur za 18 tisíc.

14.12.2017 11:15
Jozef Rajtár
Poslanec NR SR za stranu SaS Jozef Rajtár.
debata (68)

„Vyžiadal som si od Slovenskej konsolidačnej, kde som bol v dozornej rade, vysvetlenie a výsledky hlasovania. Všetci členovia dozornej rady sa na hlasovaní zúčastnili okrem mňa,“ povedal poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Jozef Rajtár (SaS) na tlačovej konferencii. Dodal, že Kaliňák tak vedome klamal pred celým národom. „S predajom pohľadávok nemám nič spoločné, nezúčastnil som sa na hlasovaní o týchto pohľadávkach,“ povedal. Zdôraznil, že pohľadávky nechali po sebe „mečiarovský privatizéri“, keď vytunelovali podniky a keď si napožičiavali z bánk úvery, ktoré nikdy nesplatili. „Dnes sú z nich oligarchovia stojaci za stranou Smer-SD,“ dodal.

Podľa neho minister vnútra takýmto očierňovaním zakrýva aj to, že nevie vysvetliť svoj vzťah s Bašternákom. Rajtár sa pýta, prečo polícia ešte neukončila vyšetrovanie Bašternáka. „Navrhujem jeho väzobné stíhanie, lebo trestná činnosť neustále pokračuje. Ladislav Bašternák môže ovplyvňovať svedkov, utiecť z krajiny. Chcem vyzvať políciu aj Roberta Kaliňáka, aby sa vyjadrili, prečo vyšetrovanie stále nie je ukončené,“ vyhlásil a pripomenul, že Bašternák sa žiadosťou o účinnú ľútosť k svojim činom priznal. „Ja som pripravený polícií poskytnúť všetky informácie,“ uzavrel.

68 debata chyba
Viac na túto tému: #NR SR #Robert Kaliňák #Jozef Rajtár
Flowers