Čo so stromčekom po Vianociach? Živé ku kontajneru, umelé do plastu

27.12.2017 12:24

Nepotrebné živé vianočné stromčeky z domácností treba nechať voľne položené pri kontajnerovom stojisku alebo pri zbernom hniezde.

Nepotrebné živé vianočné stromčeky z domácností treba nechať voľne položené pri kontajnerovom stojisku alebo pri zbernom hniezde. Majitelia ich nemusia rezať ani lámať, stačí precízne odzdobenie. Radia to odborníci na recykláciu.

Dôležité je informovať sa, kedy spoločnosti na likvidáciu odpadu začínajú so zberom živých vianočných stromčekov. Tie sa totiž dajú celé skompostovať.

„Umelý vianočný stromček patrí do plastu, aj ten musí byť riadne odzdobený,“ upozorňuje odborník na recykláciu Martin Andrejčák zo spoločnosti Vassal EKO. Sklenené vianočné gule patria do skla, plastové do žltého kontajnera na plasty. Vianočný baliaci papier patrí do modrého kontajnera na papier, a to aj v prípade, že sú na ňom zvyšky lepiacej pásky. Jemný celofán môže skončiť v plastoch.

„Stará elektronika, za ktorú dostal obdarovaný pod vianočný stromček náhradu, patrí do elektroodpadu, ktorý zbierajú elektropredajne či zberné dvory,“ dodal Andrejčák.

#Vianoce #stromček #recyklácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
47,99
Elite ružové ruže srdiečka

Elite ružové ruže srdiečka

29,99
Sweet červené kvety srdiečka

Sweet červené kvety srdiečka

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk