Dopravné nehody po silvestrovskej noci môže na cestách spôsobiť únava

01.01.2018 08:00

Vodiči by na Nový rok nemali podceniť následky silvestrovských osláv.

Hoci už v krvi nemusia mať alkohol, za volantom ich môže zradiť bolesť hlavy, únava, nesústredenosť.

„Práve v takýchto situáciách dochádza k dopravným nehodám. S riadením auta preto treba počkať dlhšie, než do času zmiznutia alkoholu v krvi,“ povedal Ľubomír Okruhlica, šéf bratislavského Centra pre liečbu drogových závislostí (CPLDZ). Vodičom radí nesadať si za volant aspoň 24 hodín. Pred jazdou by podľa neho mali použiť alkoholtester. Po silvestrovskej noci odporúča vypiť dostatočné množstvo tekutín. Vodič si podľa neho musí i poriadne oddýchnuť.

Rýchlejšiemu odbúraniu alkoholu môže pomôcť aj vitamín C či káva, ktorá zrýchli vylučovanie alkoholu z tela. Pri normálnych okolnostiach klesne hladina alkoholu v krvi za hodinu v priemere asi o 0,2 promile.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#únava #šoférovanie #Silvester #Nový rok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku