Britský mesačník označil Kažimíra za „Ministra financií Európy za rok 2018“

Britský mesačník The Banker patriaci do skupiny Financial Times vyhlásil Petra Kažimíra za „Ministra financií Európy za rok 2018“. Informoval o tom slovenský rezort financií.

02.01.2018 16:23
Peter Kažimír Foto: ,
Minister financií Peter Kažimír.
debata (185)

Magazín vyzdvihol a ocenil prácu ministra financií Petra Kažimíra. „Odkedy sa stal v roku 2012 ministrom financií nastalo výrazné oživenie slovenskej ekonomiky. Ministrovi sa podarilo znížiť deficit krajiny zo 4,3 % hrubého domáceho produktu (HDP) v roku 2012, až na plánovanú úroveň 0,83 % v tomto roku,“ uvádza rezort financií s tým, že Slovensko tak patrí medzi krajiny s najnižším deficitom verejných financií. „Som rád, že naše úspechy ocenili aj v zahraničí. Je to výsledok nášho snaženia, ale aj skutočnosti, že v rámci Európy sme pre ostatných rovnocenným partnerom, ktorý dokázal svoje postavenie. Samozrejme, je to aj záväzok do budúcnosti,“ uviedol Kažimír.

The Banker vyzdvihol rast ekonomiky Slovenska, ktorý v roku 2016 dosiahol 3,3 % HDP a na rovnakej úrovni by mal byť podľa očakávaní MMF aj v roku 2017. V tomto roku by mala ekonomika rásť 3,7-percentným tempom. „Verím, že našej ekonomike sa bude dariť aj v budúcnosti a to najmä vďaka investíciám v automobilovom priemysle a technologickým inováciám,“ doplnil Kažimír. Časopis The Banker vychádza od roku 1926 a svojich čitateľov má vo viac ako 180 krajinách sveta. Od roku 1996 ho vydáva The Financial Times Business.
185 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Kažimír #ocenenie #minister financií