Projekt novej väznice v Rimavskej Sobote za 58 miliónov má zelenú

11.01.2018 12:29
väzenie, väznica
Ilustračné foto. Autor: ,

Ministerstvo spravodlivosti má pri výstavbe novej väznice v Rimavskej Sobote zelenú. Stavba rozšíri súčasné kapacity o 832 a bude stáť približne 58 miliónov eur. Projekt bude realizovaný prostredníctvom spolupráce verejného a súkromného sektora, teda cez takzvaný PPP projekt.

Podľa stanoviska rezortu financií predstavuje výstavba nového zariadenia takouto formou najlacnejší variant. „Spôsob realizácie cez PPP je mierne výhodnejší ako výstavba verejným sektorom. Vyplýva to z analýzy Útvaru hodnoty za peniaze na Ministerstve financií SR,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku ministerstva.

Celkovo podľa štatistík chýba na Slovensku až dvetisíc miest pre väzňov. Rozhodujúci faktor je najmä záväzok Slovenskej republiky zväčšiť priestor pre jedného odsúdeného o 0,5 metra štvorcového, čo uberá zo súčasnej kapacity až 1 320 miest. K nárastu počtu odsúdených prispeje aj návrat odsúdených zo zahraničia, ktorých bude nutné na žiadosť členského štátu umiestniť do výkonu trestu na Slovensku. Aktuálne sa vo výkone väzby nachádza 1 501 obvinených a vo výkone trestu odňatia slobody až 8 657 odsúdených. Predpoklady a prognózy počítajú s miernym nárastom aj v najbližších rokoch.

#väznica #Rimavská Sobota
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
26,99
Passion farebné gerbery

Passion farebné gerbery

39,99
Smútočná kytica žlté chryzantémy

Smútočná kytica žlté chryzantémy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk