Žitňanská: Každý zákon musí platiť pre všetkých, nielen pre konkrétne osady

Každý zákon musí byť pripravovaný tak, že má platiť pre všetkých a nielen pre konkrétne osady alebo konkrétnu etnickú skupinu. Na sociálnej sieti to napísala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská v súvislosti s novým návrhom opatrení rezortu vnútra, ktoré sa majú zamerať na riešenie tzv. otravujúcej kriminality v osadách.

12.01.2018 14:41
debata

„A z tohto pohľadu treba aj jednotlivé opatrenia posudzovať. Lebo napätie v spoločnosti sa rôznymi populistickými skratkami a návrhmi veľmi ľahko podnecuje, ale len ťažko sa upokojuje,“ skonštatovala ministerka.

Minister vnútra Robert Kaliňák predstavil vo štvrtok v rómskej osade v Krompachoch návrhy opatrení, ktoré rezort vnútra plánuje zaviesť pre boj s kriminalitou v osadách. Prvým z troch základných pilierov je zvýšenie kompetencií policajtov, aby mohli zakročiť nielen pri páchaní trestnej činnosti alebo priestupku, ale aj pri narúšaní verejného poriadku.

Zamerať sa majú na otravnú kriminalitu, kam spadá napríklad rušenie nočného pokoja. Druhým je zavedenie takzvaných integrovaných policajných oddelení s vyšším počtom policajtov, ktoré budú zodpovedné za situáciu v osadách a tiež kamerových systémov na verejných priestranstvách. Tretím opatrením sú občianske hliadky, ktoré majú spolupracovať s políciou.

debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Kaliňák #kriminalita #Lucia Žitňanská #rómske osady #legislatívna zmena
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy