Nitrianski colníci zadržali v blízkosti hranice auto s 19 nelegálnymi migrantmi

Nitrianski colníci zastavili v piatok v skorých ranných hodinách v blízkosti hraničného priechodu Šahy vozidlo prichádzajúce z Maďarska.

12.01.2018 15:48
2

Pri kontrole auta imatrikulovaného na Ukrajine zistili, že sa v ňom nachádza 19 osôb neznámej totožnosti a národnosti. Vodič a jeho spolujazdec nevedeli preukázať legálnosť prepravy uvedených osôb, informoval hovorca Colného úradu v Nitre Stanislav Pacher. Colníci odovzdali prípad na ďalšie konanie príslušníkom Policajného zboru.

Hliadka colníkov spozorovala vozidlo prichádzajúce smerom od štátnej hranice s Maďarskom približne o 1.45 h. Vodič pred kontrolným stanovišťom náhle vypol na vozidle svetlá a odbočil na vedľajšiu cestu. "Colníci preto v sprievode služobného psa dohľadali podozrivé vozidlo a skontrolovali ho.

Na výzvu colníkov sa vodič a jeho spolujazdec preukázali dokladmi totožnosti, z ktorých vyplynulo, že sú ukrajinskej národnosti. Na otázku, či prevážajú tovar, odpovedali negatívne," skonštatoval Pacher. Colníci preto chceli skontrolovať priestory vozidla. Pri kontrole zistili, že sa v ňom nachádza 19 osôb, z toho 13 mužov, dve ženy a štyri deti. Tí nevedeli preukázať svoju totožnosť.

Z dôvodu vecnej príslušnosti boli k prípadu prizvaní príslušníci Policajného zboru, ktorí následne zabezpečovali ďalšie procesné úkony. Vzhľadom na to, že vo vozidle sa nachádzali deti, colníci privolali aj rýchlu zdravotnú pomoc.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #Šahy #nelegálni migranti