Padol rozsudok v prípade ornitológa, ktorého na smrť dohrýzli psy

15.01.2018 13:59
devinske jazero, pes, nestastie
V súvislosti so smrťou ornitológa sa hovorilo, že ju spôsobili voľne pobehujúce psy z domu v oblasti Devínskeho jazera. Archívna snímka. Autor: ,

Okresný súd Bratislava IV odsúdil obžalovaného Romana Š. na podmienečný trest odňatia slobody na dva roky so skúšobnou dobou na dva roky v prípade usmrtenia 34-ročného muža zo Stupavy. Toho na jar minulého roka dohrýzli psy pri Devínskom jazere v Bratislave.

Rozsudok ešte nie je právoplatný, odvolanie podala prokurátorka. Vo veci tak bude ešte rozhodovať Krajský súd v Bratislave, uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

"Nemajetková ujma vo výške 80 000 eur, ako aj majetková škoda bola zo strany obžalovaného uhradená dňa 31. 12. 2017,” povedal Adamčiak.

Polícia v marci minulého roka informovala, že policajný vyšetrovateľ obvinil z prečinu usmrtenia 45-ročného Bratislavčana, nakoľko mu z nezabezpečeného chovného priestoru na ulici Devínske jazero malo ujsť šesť psov. V čase, keď sa pohybovali bez dozoru, mali na voľnom priestranstve v blízkosti Devínskeho jazera útokom vo svorke spôsobiť poškodenému mužovi zranenia, ktorým na mieste podľahol. Veterinárny lekár neskôr psov usmrtil.

Obžalovaný Roman Š. svoj čin oľutoval a pozostalým uhradil dohodnutú nemajetkovú ujmu.

#útok psa #ornitológ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku