V 11 obciach sa o týždeň opäť otvoria volebné miestnosti

Obyvatelia 11 slovenských obcí pôjdu o týždeň 27. januára opäť k volebným schránkam. V doplňovacích voľbách si budú vyberať chýbajúcich starostov a miestnych poslancov.

20.01.2018 10:14
voľby do VÚC 2017, Moškovec Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (2)

Dôvody na hlasovanie sú rôzne. V jednom prípade doterajší starosta zomrel, inde sa starostovia a poslanci vzdali funkcií alebo neboli minule zvolení. TASR to potvrdila riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová.

Starostu si budú vyberať obyvatelia obcí Rovinka, Horné Turovce, Žitavany a Káľava. Poslancov zas v obciach Dobrá Voda, Polianka, Modrovka, Martinová, Zombor, Podzámčok a Červená Voda. Pôvodne sa mali volebné miestnosti otvoriť v 18 obciach, ale v siedmich obciach nikto nekandiduje, a tak niet koho voliť.

Starostov si mali voliť aj obce Ondavka, Opátka a Korejovce, ale nikto nekandiduje, takže si budú musieť na nových starostov počkať. Najbližšiu príležitosť zvoliť si ich budú mať až na jeseň v riadnych komunálnych voľbách. Ďalšie doplňovacie voľby sa totiž už do tých riadnych vypísať nesmú. Zmenu presadila v parlamente koalícia.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #komunálne voľby #doplňovacie voľby