Parlamentný výbor vypočuje Rezníka vo veci vypovedania zmluvy s agentúrou PSMA

30.01.2018 18:41, aktualizované: 31.01.2018 12:55
Jaroslav Reznik
Jaroslav Rezník. Autor: ,

Poslankyňa Viera Dubačová (nezaradená, členka mimoparlamentnej strany SPOLU - občianska demokracia) predložila v pondelok návrh na konanie mimoriadneho zasadnutia výboru pre kultúru a médiá k niekoľkomiliónovej pokute, ktorú Slovenskému rozhlasu spôsobilo predčasné vypovedanie obchodnej zmluvy so spoločnosťou PSMA.

Členovia výboru jej návrh neodobrili, no schválili návrh Simony Petrík (nezaradená, členka mimoparlamentnej strany SPOLU – občianska demokracia), ktorá navrhla zaradiť medzi body programu ďalšej riadnej schôdze výboru vypočutie Rezníka k vypovedaniu tejto obchodnej zmluvy.

Podľa poslankyne Petrík z pokuty vyplývajú oprávnené pochybnosti o schopnostiach Jaroslava Rezníka viesť RTVS. „Verejnosť a koncesionári si zaslúžia vedieť, prečo rozhlas dostal astronomickú pokutu za kroky vykonané počas riaditeľovania Jaroslava Rezníka,“ uviedla Petrík v oficiálnom stanovisku strany SPOLU, ktoré poskytla hovorkyňa strany Silvia Hudáčková.

RTVS prehrala súdny spor s agentúrou PSMA, keď Rezník riadil Slovenský rozhlas a predčasne vypovedal zmluvu, ktorá mala platiť až do roku 2007. Exekútor už z obchodného účtu RTVS strhol za súdny spor 2 358 441 eur.

„Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník veľmi rád príde na Výbor NR SR pre kultúru a média ozrejmiť poslancom celú situáciu,“ uvádza sa v stanovisku RTVS.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pokuta #RTVS #Jaroslav Rezník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku