Podľa Srholcovho centra záchranári v prípade smrti klienta zanedbali svoje povinnosti

Bratislavská resocializačná komunita Antona Srholca - Resoty sa sťažuje na postup záchranárov pri zásahu u jedného z ich obyvateľov.

31.01.2018 11:01
Resoty Foto:
Klienti bratislavskej resocializačnej komunity Antona Srholca - Resoty počas decembrovej návštevy v divadle Astorka Korzo.
debata

Muž na druhý deň po zásahu zomrel. Resoty tvrdia, že zdravotníci u neho zanedbali starostlivosť.

Bratislavská záchranka teraz preveruje postup svojej posádky. V prípade potvrdenia skutočností hovorí o prijatí „všetkých potrebných a účinných opatrení, aby sa takáto situácia už viac neopakovala“. „S podnetom na preskúmanie činnosti záchranárov sme sa obrátili na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,“ odpísala bratislavská polícia.

„Vedeli, že sa náš obyvateľ pokúsil o samovraždu požitím niekoľkých desiatok tabletiek lieku, zrejme v kombinácií s alkoholom. Opakovane vravel záchranárom, že sa chce zabiť. Napriek tomu túto skutočnosť nikde nezapísali, dali mu infúzie, ktoré mu mal meniť jeho spolubývajúci – iný bezdomovec,“ opísala situáciu v utorok resocializačná komunita na Facebooku s tým, že ho záchranári nechali ležať v útulku bez zdravotnej starostlivosti celú noc.

U muža mala pritom nasledujúce ráno konštatovať smrť tá istá posádka. „Postup sa nám nezdá v poriadku,“ uvádzajú Resoty.

Záchranná zdravotná služba Bratislava prešetruje popisovaný prípad a postup jej posádky. „V prípade, ak sa potvrdia skutočnosti, ktoré by znamenali nesprávny postup alebo pochybenie zo strany lekára a zasahujúcej posádky, je naša organizácia pripravená prijať všetky potrebné a účinné opatrenia, aby sa takáto situácia už viac neopakovala,“ napísala v písomnom stanovisku.

„Pre zistenie presných príčin bola nariadená zdravotno-bezpečnostná pitva. O ďalšom postupe vo veci rozhodne polícia po zabezpečení výsledkov pitvy,“ dodala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková s dôvetkom, že s podnetom na preskúmanie činnosti záchranárov sa obrátila na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

debata chyba
Viac na túto tému: #bezdomovci #Anton Srholec #resocializačné zariadenie #Resoty