Rezort spravodlivosti spochybnil nízky trest pre Čecha za krádež v Kňažkovom dome

, 02.02.2018 12:46

Trojročný trest väzenia, ktorý vlani uložil súd českému zlodejovi za krádež v bratislavskej vile herca Milana Kňažka, označilo ministerstvo spravodlivosti za nízky a v rozpore so zákonom.

Z toho dôvodu podalo ministerstvo dovolanie voči rozsudku, ktorým Okresný súd Bratislava I vlamača odsúdil.

Rezort podal dovolanie 18. decembra 2017, reagoval tak na Kňažkov podnet. Potvrdil to hovorca ministerstva Peter Bubla.

„Dovolanie bolo podané proti výroku o treste, ktorým bola podľa nás obvinenému nezákonne priznaná poľahčujúca okolnosť. To malo za následok, že obvinenému bol uložený trest odňatia slobody vo výmere tri roky. Máme za to, že takýto trest je uložený mimo zákonom ustanovenej trestnej sadzby, pretože pri správnom použití zákonných ustanovení, mala byť trestná sadzba od 5,4 roka do desiatich rokov,“ povedal pre TASR Bubla.

Okresný súd Bratislava I odsúdil minulý rok v júni Pavla Novotného na nepodmienečný trojročný trest odňatia slobody za to, že sa v januári tohto roka vlámal do domu bývalého politika a herca Milana Kňažka. Novotný na hlavnom pojednávaní spáchanie skutku oľutoval a poškodeným sa ospravedlnil. Kňažko s vyneseným rozsudkom nebol spokojný.

Podľa obžaloby sa Pavel Novotný vlámal do domu Milana Kňažka a jeho manželky v januári minulého roka. Kňažko sa však v noci zobudil, všimol si svetlo a Novotného postrelil do nohy. Potom zavolal políciu. Prokurátor obžaloval Novotného z trestných činov krádeže, porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci.

#vlámanie #vlamač #Milan Kňažko #dovolanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku