Za falšovanie bankoviek čelia obvineniu dvaja muži zo Žiarskeho okresu

02.02.2018 16:36
Falzifikát bankovka 500 eur
Za falšovanie 500-eurových bankoviek čelia obvineniu dvaja muži z okresu Žiar nad Hronom. Falzifikáty sa vlani v septembri a novembri objavili na rôznych miestach Žiarskeho, Žarnovického a Banskobystrického okresu. Vo štvrtok bolo vznesené obvinenie voči mužom, ktorí falošné bankovky uviedli do obehu. Experti ich vyhodnotili stupňom nebezpečnosti 2, t. j. ako podarený falzifikát. Autor: ,

Polícia vo štvrtok vzniesla obvinenie voči dvom mužom zo Žiarskeho okresu, ktorí po zadovážení uviedli do obehu falzifikáty 500-eurových bankoviek.

Ako v piatok informovala Petra Kováčiková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, prípady falošných 500-eurových bankoviek sa vyskytli v septembri a novembri minulého roka na rôznych miestach Žiarskeho, Žarnovického a Banskobystrického okresu.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiari nad Hronom začal v tejto súvislosti trestné stíhanie za zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov,“ podotkla Kováčiková.

V tomto prípade išlo podľa jej slov o falzifikáty bankoviek v nominálnej hodnote 500 eur, ktoré experti vyhodnotili stupňom nebezpečnosti „2“, t. j. ako podarený falzifikát.

Obvinení muži sú stíhaní na slobode. V prípade dokázania viny hrozí za takýto skutok trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.

#falšovanie peňazí #falzifikát
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

32,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk